asme-bpe-celik

ASME BPE Çelik Standardı Nedir?

ASME BPE, biyofarmasötik mühendisliği için özel olarak geliştirilmiş, çelik boru ve ekipman standardıdır. Standardın amacı, paslanmaz çelik malzemelerin, biyofarmasötik üretiminde kullanılan ekipman ve sistemlerin tasarımında yer alan kaynakların, yüzey işlemlerinin, temizliğin, muayenenin ve belgelendirmenin kalitesini belirlemek ve aynı işlemlerin güvenliğini sağlamak için oluşturulan kriterleri oluşturmaktır.

Daha fazla oku
paslanmaz çelik fabrikası plaka stokları

Paslanmaz Çelik Firmaları

Metal grupları içerisinde sağlamlığı kanıtlanmış ve insan sağlığı gibi önemli noktalarda kullanılmak üzere üretilen krom karışımlı bir metal alaşım olan çelik, üretilmesi kadar önemli olan bir başka konuda satış yapan paslanmaz çelik firmaları olmaktadır.

Daha fazla oku
Eski fabrika görüntüsü yapay zeka ile oluşturuldu.

Paslanmaz Çeliğin Tarihi

Paslanmaz çelik, modern dünyanın en önemli mühendislik malzemelerinden biri olarak kabul edilir. Parlak ve dayanıklı yapısıyla, endüstriyel uygulamalardan mutfak gereçlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Peki, bu mucizevi malzemenin tarihi serüveni nasıl başladı?

Daha fazla oku
interior view of a steel factory

Dünyada Ve Türkiye’de Krom Üretimi

Krom, paslanmaz çelik, ferrokrom, krom kimyasalları, döküm kumu ve refrakter malzemeler gibi çeşitli endüstrilerde kullanılan önemli bir metaldir. Krom cevheri, kromit mineralinden elde edilir. Kromit, demir, magnezyum ve krom elementlerini içeren bir oksittir. Kromit, genellikle ultrabazik kayalarda, özellikle ofiyolitlerde bulunur. Ofiyolitler, okyanus kabuğunun ve üst mantonun parçalarıdır. Türkiye, ofiyolit kuşakları bakımından zengin bir ülkedir. Bu nedenle, Türkiye’de çok sayıda kromit yatağı bulunmaktadır.

Daha fazla oku
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorun!
Hoşgeldiniz, kurumsal temsilciniz ile görüşmek için hemen yazın.